Příměstské tábory 2021

Domů / Příměstské tábory 2021

Příměstské tábory 2021

Na letní prázdniny jsme připravili čtyři různé příměstské tábory s divadelním a hudebním zaměřením. 
Děti během týdne zkouší různé divadelní nebo hudební techniky a postupy. V pátek v podvečer vystoupí veřejně na jevišti a vyzkouší si, co se během týdne naučily. Celý týden se na představení (vystoupení) připravují, není tedy možné děti přihlásit jen na jednotlivé dny.
Každý den začínáme v 8.30 v KS Domeček (Votuzská 11, Horní Počernice) a končíme v 16.30. Výjimkou je pátek, kdy se končí veřejným vystoupením až po šesté hodině večer. Po celý den je zajištěný pitný režim a v poledne teplé jídlo v Divadelní kavárně.
Děti můžete přihlásit už teď na e-mail: divadlo@divadlopocernice.cz.
 

TÁBOR AUTORSKÉHO DIVADLA

TÁBOR JE JIŽ OBSAZEN. JE MOŽNÉ HLÁSIT SE JAKO NÁHRADNÍK, POKUD BY NĚKDO SVOU ÚČAST ZRUŠIL.

Příměstský tábor zaměřený na rozvoj dětí hravou formou prostřednictvím dramaticko-výchovných aktivit. Vedle těchto aktivit, kterým dominuje především improvizace, pak Nika společně s dětmi pracuje na dramatizaci konkrétní literární předlohy. Při tvorbě krátké inscenace se opírá nejen o literární předlohu, ale především o tvůrčí uchopení látky samotnými dětmi. Cílem tedy není jen inscenace jako taková, ale především proces, kterým se k inscenaci aktéři dobírají. Stěžejní metodou je pak improvizace. Ráda také zapojuje aktivity pohybové a hlasové, ve kterých vychází z talentu a dovedností svých svěřenců.
Letošní tábor je po několikaletém společném působení skupiny jistým završením letních setkávání, neboť se aktéři chystají napsat, nazkoušet a zahrát svou vlastní autorskou věc. Co to bude a jak se jim to povede, se nechme překvapit.

Termín: 12. - 16. 7. 2021Nika Nováková
Lektorka: BcA. Nika Nováková
Cena: 2.500 Kč

Nika Nováková
Absolventka dramatického oboru konzervatoře Jaroslava Ježka se zaměřením na autorskou tvorbu. Na konzervatoři dlouhodobě spolupracovala s hercem a režisérem Jaroslavem Duškem a Hanou Smrčkovou. Herečka, zpěvačka, absolventka DAMU. Působila v Českém rozhlase a v divadle Archa. Školila se ve východních technikách zpěvu a bojových uměních. 

 

HUDEBNÍ TÁBOR

Příměstský tábor určený pro děti, které rády zpívají nebo hrají na nějaký hudební nástroj a chtěly by se naučit něco nového a rozvíjet své nadání.
Nacvičíme společně pár lidových i umělých písní. Vysvětlíme si, jak pracovat s hlasem, jak fungují hlasivky a jak se o ně správně starat. Řekneme si něco o hudebních žánrech. Seznámíme se se základy hudební nauky. Naučíme se základní rytmické hodnoty a tleskání do rytmu. Budeme trénovat vystupování na pódiu. Zahrajeme si hry s hudební tématikou. A hlavně si užijeme spoustu zábavy! Na závěr tábora vystoupíme na jevišti Divadla Horní Počernice.

Termín: 19. - 23. 7. 2021Majda Moudrá
Lektorka: BA Magdaléna Moudrá, DiS
Určeno pro děti: 8 – 14 let
Cena: 2.500 Kč

Magdaléna Moudrá
Absolventka Populárního zpěvu na Pražské konzervatoři a Popular music na londýnské univerzitě. Má za sebou řadu pěveckých soutěží a vystoupení, sólových i s kapelami. Skládá si své vlastní písničky a často se doprovází na kytaru nebo klavír. 
V současné době pracuje jako učitelka zpěvu a bicích v hudební škole a na základní škole jako učitelka angličtiny, asistentka pedagoga a vychovatelka. Kromě hudby se věnuje divadlu.
 


IMPRO TÁBOR

TÁBOR JE JIŽ OBSAZEN. JE MOŽNÉ HLÁSIT SE JAKO NÁHRADNÍK, POKUD BY NĚKDO SVOU ÚČAST ZRUŠIL.

Příměstský tábor zaměřený na divadelní improvizaci ve skupině.
Improvizace s pravidly, která jsou důležitá na jevišti i v životě – partnerství, spolupráce, naslouchání, reakce na podněty. Pomocí mnoha dramatických cvičení a zábavných her se budeme učit nebát se projevit, přijít se svým nápadem a rozvíjet nápady druhých. Kombinace volné jevištní improvizace a divadelních sportů s cílem svobodně existovat ve hře. Tábor zakončuje M.I.Š. – Malá Impro šou
, kde sehraní hráči improvizují na divácká témata.

Termín: 9. - 13. 8. 2021Eva Čechová
Lektorka: Mgr. MgA. Eva Čechová
Určeno pro děti: 9 – 15 let
Cena: 2.500 Kč

Eva Čechová
Pedagog autorského herectví na Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Věnuje se herectví a režii v autorském divadle, činoherním a dokumentárním divadle, pořádá dílny divadelní improvizace a jevištního vypravěčství. V roce 2016 založila v Horních Počernicích Rodinné divadlo Na Radosti a uvádí zde hry ve vlastní dramatizaci s autorským podílem dětí na tvorbě scénáře. V Divadle Horní Počernice uvedla dokumentární inscenace spolku TisíciHRAn : Fialky a mejdlíčka – dětství pod rudou hvězdou, lokálně zaměřenou inscenaci Protentokrát Chvaly o životě v protektorátní Praze a Tanky na plovárně aneb dospívání v 60. letech. Byla zakládajícím členem první české improvizační ligy – Pra.l.i.ny, kterou od roku 2000 prostřednictvím dílen a tzv. zápasů v improvizaci pomáhala rozšířit do mnoha míst ČR.

 

 

TÁBOR DOKUMENTÁRNÍHO DIVADLA

Na příměstském táboře budeme společně pátrat po příbězích, které chceme ostatním vyprávět. Proč se Horní Počernice jmenují Horní Počernice? A co skrývají staré půdy a utajené zahrady? Každé místo je plné pozoruhodných osudů, stačí mít otevřené oči a srdce. Až najdeme náš příběh, budeme zkoušet, jak ho převést na jeviště. Čeká nás práce s pohybem, hlasem, možná s loutkami, možná s fotkami nebo videem. Záleží jen na nás, jakou cestou se vydáme… Zapojit se může každý, kdo má chuť, není třeba mít „talent“ ani předchozí zkušenosti. Věříme, že všichni můžou hrát divadlo, dokonce i herci!

Termín: 23. - 27. 8. 2021Martina Čurdová
Lektorka: Bc. Martina Čurdová
Určeno pro děti: 9 – 14 let
Cena: 2.500 Kč

Martina Čurdová
Pracuje jako divadelní lektorka, performerka a režisérka na volné noze. Studovala na DAMU a další inspiraci hledala hlavně v zahraničí. V Barceloně a Rio de Janeiru studovala sociální, komunitní, dokumentární a site-sepcific divadlo a divadlo utlačovaných. Pracuje s různými komunitami po celém světě. Hledá cesty, jak dát lidem možnost vyprávět svoje vlastní příběhy a přivést je na jeviště. Jak se autenticky vyjadřovat prostřednictvím umění, rozvíjet vědomí těla a pohybu, jak se stát tvůrcem - v divadle i v životě. Ráda pracuje se všemi věkovými kategoriemi, od dětí po seniory, často v rámci jednoho projektu. Spojuje nejrůznější přístupy - fyzické divadlo, tanec, akrobacii, práci s předměty a loutkami, storytelling i nová média. Pro neziskovou organizaci Post Bellum vytváří a vede workshopy založené na skutečných příbězích pamětníků 20. století.