Holky z kalendáře

Domů / Holky z kalendáře

Holky z kalendáře

Život i přátelství svérázných členek váženého dobročinného „Spolku moderní ženy“ naruší hledání možností, jak sehnat peníze pro nemocnici a lépe zpeněžit prodej jejich každoročního kalendáře. Rozhodnou se totiž, že v něm nebudou letos mosty ani hřbitovy, ale ony samy při domácích pracích. Jak je pánbůh stvořil…
O tom, co to způsobí vně spolku i u nich na venkově, je naše hra. Ale nejen o tom – také o lásce a přátelství.

Námětem pro film byla skutečná událost. A film se zase později stal základem úspěšné divadelní hry. Vše se odehrává v malém venkovském městečku. Žádné skandály, žádná zločinnost, nic zajímavého. Prostě klid.
Pro dámy v letech, jejichž společenský život trochu vázne, je návštěva Spolku moderní ženy opravdovým povyražením. Mylně se ovšem domnívají, že své nejlepší časy mají už za sebou.
Možná i proto, že se každá z nich vyrovnává s nějakou těžkou životní situací – smrtí manžela, odchodem dítěte, manželskou nevěrou, krachem...
Nafotit kalendář s akty je zpočátku jen takový bláznivý nápad, jak vydělat víc peněz. Ale postupně se promění v jejich velkou vzpouru proti stáří, proti konvencím, maloměšťáctví a také proti „příšeře“ Mary.
Leč „nahatý“ kalendář má nečekaně velký úspěch a promění malé městečko v hvězdnou metropoli – i když jen na chvíli. Ale i tahle chvíle stačí probudit v „holkách“ zapomenuté sny a nové naděje.
A jistotu nejpevnější – jistotu skutečného přátelství.

Premiéra: 11. 11. 2022


Organizace
Autor pořadu: Tim Firth
Režie: Jana Sůvová
Klára Šimicová
Produkce: DS Právě začínáme
Hrají: Iva Ptáčková
Klára Šimicová
Jana Keilová
Saša Vytlačilová
Eva Bartoňová
Jana Sůvová
Zdena Víznerová
Aneta Stružková
Jan Hrudka
Ondřej Krásný
Lucie Hendrychová
Pavel Sůva
Barbora Jelínková
Tomáš Procházka
Jana Urbanová
Nikola Sýkorová
Eliška Králová
Martina Koubová
O pořadu
Určení pořadu: Neurčeno
Detaily
Typ pořadu: Divadlo
Přístupnost: Není omezeno
Délka: 120 minut
Přestávka: Ano

Termíny představení pořadu

Termín představení Vstupenky