Výstava

Domů / Výstava

ŘÁD CHAOSU: POEZIE SURREALISMU

Vystavují Jana Tesaříková, Vláďa Kočička a Zdena Bočarova.
 

JANA TESAŘÍKOVÁ
Je narozena ve znamení blíženců.
Výtvarné činnosti se začala aktivně věnovat od roku 2007. Tehdy se pustila do studia Lidové konzervatoře v Ostravě pod vedením Mgr. Petry Balnarové. Po absolutoriu pokračovala v ateliéru Jany Smékalové.
Inspirují ji pocity a vlastně celá její bytost. Její obrazy mají v divákovi vyvolat nekonečný chod myšlenek, otázky, na které nelze najít odpověď, emoce, které se dotýkají nitra každého z nás.
Jejími doménami jsou olejomalba, akryl, akvarel, pastel a v posledních letech také tuš. Preferovanými uměleckými směry surrealismus a symbolismus. Současně je originální fotografkou, hudebnicí a ilustrátorkou poetických knížek…
 
ZDENA BOČAROVA
Je narozena ve znamení Vah.
Potřeba vyjadřovat své představy a myšlenky obrazem či kresbou ji provází odmalička. Je ryzí samouk, poznamenaný jen krátkým působením profesionála, malíře Václava Laciny, v době studií na gymnáziu.
Pochází z Trutnova, je dlouholetou členkou Spolku podkrkonošských výtvarníků Trutnov, i když v poslední době víc času tráví v Praze.
Věnuje se olejomalbě a pastelu, zkouší akryl, „kitchin litografii“, pro kamarády trampy maluje placky, jako jubilejní dárky ráda dává oslavencům jejich portréty. Inspiraci jí poskytují divoké sny (vlastní i cizí) i každodenní život.
 
VLADIMÍR KOČIČKA
Narodil se jednoho listopadového dne (tedy ve znamení Štíra) v roce 1965 v Praze Košířích. Již od školních let rád maluje. Výtvarná tvorba, nejprve malování a kreslení se stalo součástí jeho života, během let svůj tvůrčí zájem rozšířil o fotografování, výrobu šperků a koláží. Rád experimentuje se strukturami a materiály, jeho invence nezná mezí.
Inspiraci ke svým dílům nachází především v kinematografii, poezii a krásné literatuře.
Některé jeho práce se dostaly až do soukromých sbírek mimo republiku. Také ilustroval soubory básní začínajících básníků. 
 

Výstava bude přístupná ve foyer divadla od čtvrtka 25. května do pátku 8. října 2023 každý všední den od 10 do 18 hodin, o víkendech je otevřeno podle otvírací doby Divadelní kavárny.  V červenci pouze po předchozí telefonické dohodě 281 920 326.

VSTUP ZDARMA

 

Připravujeme výstavu Jany Heřmanové a Miroslava Pangráce ml. (vernisáž 14. září od 18.00 hod.)