Výstava

Domů / Výstava

JITKA ANLAUFOVÁ: MEZI KVĚTY

Jitka Anlaufová patří ke generaci, která vstoupila na scénu českého výtvarného umění v první polovině 90. let. Ve svých obrazech navazuje na středoevropskou tradici duchovně orientované abstraktní malby. V popředí jejího zájmu je malba akrylem na plátně nebo papíře. Ve svém výtvarném vyjádření malířka uplatňuje souhru geometrických tvarů, barev a struktur, které nalézá nejen ve volné přírodě, ale v poslední době i na své zahradě. Na výstavě Mezi květy tak můžeme pozorovat harmonii, vyzařující z nalezené souhry.

Jitka Anlaufová studovala v letech 1986 - 1992 na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Monumentální malby prof. Radomíra Koláře, ateliéru Intermediální tvorby prof. Milana Knížáka a v ateliéru Krajinářské malby prof. Františka Hodonského. V letech 1993 -1999 působila jako grafik v TV Nova. Vytvářela návrhy a podílela se na realizaci TV znělek a grafické identitě vznikající televize. Dále působila jako lektor výtvarných kurzů ateliéru výtvarné výuky AVVY v kurzech olejomalby a kresby.

Své obrazy prezentuje od 90. let v pražských i mimopražských galeriích. Je zastoupena ve Sbírce moderního a současného umění Národní galerie v Praze a v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. V roce 2003 získala prestižní Grant Nadace The Pollock-Krasner Foundation v New Yorku, USA. V letech 1992 - 2006 byla opakovaně podpořena švýcarskou Nadací Jana a Milan Jelínek. Zúčastnila se několika uměleckých zahraničních pobytů, stipendií a sympozií. Dlouhodobě podporuje benefiční aukce projektů Šance, Konta Bariéry a Hospice svatého Lazara.

 

 

Výstava bude přístupná ve foyer divadla od čtvrtka 15. září  do neděle 16. října 2022 každý všední den od 10 do 18 hodin, o víkendech je otevřeno podle otvírací doby Divadelní kavárny. 

VSTUP ZDARMA